Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Harant: Náhlé probuzení

15. 11.-15. 1. / Galerie Via Art / Malba

Do 15. 1. 2022 bude v Galerii Via Art, Resslova 6, Praha 2, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Jana Haranta: Náhlé probuzení. (zavřeno 23.12. – 31.12.2021)

Autor rozvíjí sled záměrně banálních scén a příběhů, v nichž propojuje věcnost i jistou nenucenost výtvarné (a literární) formy, skutečnost i snění a to místy se sebeironizujícím úsměvem či jemně melancholickým nádechem. Pracuje s rozehraným i redukovaným koloritem a střídá různé formy pochopení děje. Někdy ztvárňuje scénu z pozice “lhostejného diváka”, jindy je emocionálně zaujatý. Konkrétní prostředí se stalo součástí jeho existenciální zkušenosti a určilo i způsob jeho práce.

Malíř Jan Harant (1984) je talentovaným absolventem ateliéru prof. Michaela Rittsteina na AVU.

Studoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Jablonci nad Nisou, obor Rytectví a tvarování raznic a už na ní se začal věnovat malbě na plátno.

Má za sebou přes desítku autorských výstav v Praze, Liberci a samozřejmě v Jablonci.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Harant: Náhlé probuzení