Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria

Do 20. 12. 2015 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria. Otevřeno Po-Pá 10 – 18, So 14 – 18.

Jan Demerci

Pro tvoření Jana Demerci je charakteristický úsporný rukopis. Jedním z kurátorů je jeho styl nahlížen optikou propojení japonské jednoduchosti formy s bohatstvím evropského obsahu. AVE MARIA je součástí souboru věnovaného hledání obrazu Ženy viděním Jana Demerci jako svědectví o proměnlivosti času a proměnlivosti zobrazování Ženy s přihlédnutím k přelomu tisíciletí.

Tereza z Davle

Narodila se 26. července 1975 v Hořicích v Podkrkonoší. Dětství prožila v Davli nedaleko Prahy. Jako samouk se začala věnovat fotografování až v 18 letech. Když měla první výstavu v pražském klubu Kamzík, tehdejší majitel si nevzpomněl na její příjmení, tak napsal na pozvánku Tereza z Davle. Věnuje se hlavně černobílému ženskému aktu a portrétu, ráda fotí zátiší. Fotografuje starou klasickou technikou, snímky si zvětšuje sama. Vydala monografii Feminissimo a uspořádala spoustu výstav.Nyní žije v Českém Krumlově, má syny Alexandra (3 roky) a Olivera (7 let).Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Demerci a Tereza z Davle: Ave Maria