Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Chaloupek: Otvírání studánek

6. 3.-6. 4. / Galerie Vltavín / Malba

Do 6.4.2018 bude v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1 (u Národního Divadla), přístupná výstava obrazů Jana Chaloupka: Otvírání studánek.

Autor na výstavě představuje práce z posledních dvou let. Hlavním cyklem je otvírání studánek, jedná se o zpracované vzpomínky z dětství stráveného na Vysočině. V dalších obrazech je autor inspirován krajinnými motivy ze Šumavy. Jedná se o ztvárnění přírody v asociativní rovině s nádechem existenčního pocitu. Představeny budou obrazy například z cyklu Na horizontu. Součástí výstavy bude projekce dokumentárního filmu o autorovi z dílny Petra Skaly.

 

Jan Chaloupek (1958)
žák M. Roštínské, P. Brázdy a J. Zezuly; malíř, grafik; studoval a krátce působil na Pedagogické fakultě v Brně; velký vliv na jeho zaměření mělo výtvarné klima v Novém Městě na Moravě; ve své tvorbě přemýšlí o základních otázkách a jejich zobrazení v různých materiálech; nejde o klasickou malbu, ale o snahu napětí života transformovat do struktury výtvarné výpovědi (volný cyklus Ztráta reality); věnuje se reklamní grafice (materiály pro Versace, Himi’s Jeans), navrhoval kampaň některým preparátům (Mucosolvan, Atrovent) (Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950 – 1999, Výtvarné centrum Chagall Ostrava 1999)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Chaloupek: Otvírání studánek