Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jan Boháč: Nákaza

Do 11.5.2017 bude v Atriu na Žižkově, Čajkovského 12, Praha 3, přístupná výstava – instalace Jana Boháče: Nákaza.

Základem je pořádně se obrnit proti cizímu, proti možným nemocem, proti historii. Ví se, že Yersinia pestis, morové bakterie, přežívají ve spodních vrstvách stovky let, máte očkování?
Neviditelný a potenciálně smrtící nepřítel v nepředstavitelně krásné scenérii je dostupným nebezpečím, které je užitečné; dokáže nás probrat ze všedního dne a probudit zasuté emoce. A nemusí v tom být nic dekadentního, nanejvýš trochu baroka. Vize nekonečného růstu funguje jako obrana proti strachu z neznáma, z nákazy, ze smrti. Ale historie se neptá.

Jan Boháč vystaví v žižkovském Atriu instalaci reagující na vrstvy dějin uložené pod prostorem galerie, stojící na místě morového hřbitova z počátku 18. století.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jan Boháč: Nákaza