Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Tytykalo & Pavlína Kvita – Myth Game

10. 12.-23. 1. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 23. 1. 2022 bude v The Chemistry gallery, Ovenecká 17, Praha 7 (hned u Letenského náměstí), přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Jakuba Tytykalo a Pavlíny Kvita – Myth Game.

Text kurátora Radka Wohlmutha k výstavě:

Práce sochařky Pavlíny Kvity (*1988) a malíře Jakuba Tytykala (*1984) se nacházejí někde na pomezí archeologických vykopávek hlubinné paměti a dobrodružné počítačové strategie. Jsou tradiční a současné zároveň. Navzdory formálnímu ukotvení v realitě, jejich tvarová nedoslovnost brání přesnému čtení, takže se ve své podstatě jedná spíš o připomínky nebo odkazy, než v pravém slova smyslu zpodobení. Zachycují fragmenty nebo rozehrávají scény z příběhů, které neumíme zcela dešifrovat, přestože tušíme, že je dobře známe. Možná právě proto jsou tak přitažlivé a vzbuzují pozornost.
Radek Wohlmuth, kurátor výstavy


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Tytykalo & Pavlína Kvita – Myth Game