Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Špaňhel: Pět světel nad vodou

Do 22.2.2020 bude v Galerii Arcimboldo, Lázeňská 4, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a fakt hustá výstava Jakuba Špaňhela: Pět světel nad vodou. Otevřeno úterý – sobota 11:00-18:00.

Dvacítka velkoformátových obrazů vznikala v několika vlnách během posledních dvou let a volně navazuje na Špaňhelovu nejoceňovanější sérii kostelních interiérů.
Obrazy se vztahují k barokní době v Praze a spojují v sobě malířův smysl pro magickou atmosféru, specifický rukopis a zájem o historické osobnosti se silným příběhem.

Kurátor výstavy: Radek Wohlmuth

Jakub Špaňhel (1976) patří mezi významné malíře střední generace, je absolventem Akademie výtvarných umění. Špaňhel maluje v cyklech, které představují většinou jedno téma, často velmi banální a vždy jej prezentuje malířským způsobem, který vyráží dech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Špaňhel: Pět světel nad vodou