Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Mikula: Vyhnání z ráje

15. 7.-15. 8. / Coworking Prague / Fotografie

Do 15.8.2016 bude v Coworking Prague, Karlovo náměstí 7, Praha 2, přístupná výstava fotografií Jakuba Mikuly: Vyhnání z ráje.

Jakub Mikula se věnuje reportážní a výtvarné fotografii. Ve svých fotografiích se zaměřuje na portrét zabíhající do aktu. Zachycuje lidské tělo a jednoduchými příběhy vkládá do fotografií emoce. Fotografiemi pak oslavuje krásu lidského těla i duše, nebo melancholicky až depresivními motivy nutí k zamyšlení nad životními osudy. Absencí obličeje na mnoha fotografiích pak dodává fotografii tajemnost a anonymnost. Použitím klasických filmových materiálů a zpracováním fotografií v temné komoře přidá fotografiím nadčasovou patinu.
Na svých snímcích z cest se pak snaží zachytit životní příběhy obyčejných lidí a nacházet tak jejich společné hodnoty nehledě na rozdílnosti kultur a náboženství.

Kurátor výstavy: Jan MelenaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Mikula: Vyhnání z ráje