Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Janovský & Matej Fabian – Personae / Host: Robert Palúch

16. 5.-20. 6. / NoD Roxy / Malba

Do 20.6.2016 bude v galerii NoD, Dlouhá 33, Praha 1 (první patro za kavárnou), přístupná zajímavá a působivá výstava Jakuba Janovského & Mateje Fabiana – Personae / Host: Robert Palúch.

Jakub Janovský, který patří k výrazným osobnostem mladé české malby, přizval na výstavu dva hosty, malíře Mateje Fabiana a sochaře Roberta Palúcha. V tomto projektu je spojuje téma masek, maskování či zakrývání, které je v dnešní době nanejvýš aktuální. Má však samozřejmě mnoho významů, prorůstajících osobním, společenským i politickým životem. Lze ho vnímat i ztvárňovat různými způsoby, s vážností nebo s nadsázkou a ironií. Každý ze zúčastněných umělců volí jiný pohled a v souvislosti s tím i odlišné výrazové prostředky. Jakub Janovský užívá přesvědčivé symboly, s nimiž dokáže vyjádřit charakteristické rysy současnosti, jeho obrazy mají filozofickou hloubku a přitom vyrůstají z každodenního života. Matej Fabian má vytříbený smysl pro vyjádření absurdity a cit pro propojení různých časů a významů. K vyjádření svých představ využívá, podobně jako Jakub Janovský, tradiční i nezvyklé postupy. Socha Roberta Palúcha dosahuje odlišných, nečekaných či dokonce až znepokojivých účinků a představuje překvapivý způsob vyjádření společného tématu.

Kurátor: Jiří Machalický.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Janovský & Matej Fabian – Personae / Host: Robert Palúch