Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Janovský a Ondřej Filípek: Šest prstů

5. 6.-11. 7. / DSC Gallery / Malba

Do 11.7.2019 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava Jakuba Janovského a Ondřeje Filípka: Šest prstů.

Název výstavy je metaforou anomálie, která je jako každá nepravidelnost vyjádřením originality. Oba umělce spojuje smysl pro tradiční způsob vyjádření a řemeslnou techniku. Jejich práce vynikají svou syrovostí, skrz kterou hledají autentičnost. Sochař Ondřej Filípek (* 1993), nedávný absolvent Akademie výtvarných umění v Praze, představí sochařské práce z posledních let. Vedle toho si malíř Jakub Janovský (* 1984) připravil výběr aktuálních kompozic, v nichž rozvíjí náměty z dětství, hrajících si dětí bez tváří a událostí, které si fixujeme v naší paměti odmala.

Kurátor výstavy: Adam HnojilFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Janovský a Ondřej Filípek: Šest prstů