Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Jakub Berdych Karpelis: Cro-magnon man

13. 12.-21. 2. / Kvalitář / Socha

Do 21.2.2019 bude v Galerii Kvalitář, Senovážné náměstí 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Jakuba Berdycha Karpelise: Cro-magnon man.

Kurátor: Jan Dotřel

Rok věnovaný designu skla v galerii Kvalitář zakončí sólová výstava Jakuba Berdycha. Jakub Berdych, fenomenální designér, sklář a zakladatel studia Qubus, je známý netradičním spojování materiálů a významů. Broušené sklo deformované plastovými svorkami, skleněné pokojové květiny, plastový kýbl s bublinami ze skla jako objekt do luxusního interiéru; ironie i kritika konzumu.

V sólové výstavě v Kvalitáři vás ale opět překvapí.
“Výstava CRO-MAGNON MAN neprezentuje autorovo uvažování průřezově, ani není “best of” výběrem. Naopak se vrací k Berdychovým sochařským kořenům, což naznačuje i název výstavy, v češtině kromaňonec, který byl schopen produkce kamenných nástrojů ale i uměleckých předmětů. Výstava nás tedy zve až na pomyslný počátek. Berdych pracuje s prvotními materiály, jako jsou čedič, mramor, se kterými designéři často nepracují.” dodává kurátor výstavy Jan Dotřel.

Na rozmanité objekty, velkorysé až brutální, ale i subtilní a něžné, v novém kontextu zpracované, se přijďte podívat do Kvalitáře, kde se setkává výtvarné umění, design a architektura v jednom vzájemně propojeném celku.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Jakub Berdych Karpelis: Cro-magnon man