Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivo Škuta: La Grande Bellezza

20. 1.-20. 2. / Volesky & gallery / Malba

Do 20. 2. 2023 bude ve Volesky & gallery, Žitná 27, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava Ivo Škuty: La Grande Bellezza.

 
La Grande Bellezza
 
Jarní rosa na poupatech včerejšího večírku připomíná všechny barvy života a zbývá po ní mírná pachuť cigaretových nedopalků. Had, který už rozdal všechna jablka poznání nemá už co nabídnout, může už jen provokovat. Jediné, co nám nenápadně vsouvá pod víčka jsou bezesné noci, plné těkavých myšlenek, které neustanou ani po svítání. Nezbývá, než se těšit z maličkostí, dokud je čas si jich všímat.
 
Sedmikrásky po lijáku rozevřely svá poupata slunci. Prý nosí štěstí. Fotbalista vybíhá na rozkvetlou louku a z čisté škodolibosti dává na odiv celému světu svou boží ruku, která je mstou za blátivý incident mezi chodcem a řidičem, který se stal jednoho deštivého dne.
 
Ivo Škuta – Absolvent ateliéru malby na Fakultě umění v Ostravě, který nabízí divákovi možnost podívat se na svět nejen kriticky, ale i s nadsázkou, humorem a ironií. Autor používá velmi širokou škálu technických prostředků od spreje po reliéf, pro diváka je hravým dobrodružstvím hledat významy různých detailů, které autor zvýraznil ať už barevným kontrastem, nebo reliéfní strukturou.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivo Škuta: La Grande Bellezza