Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Iveta Bradáčová: Mlýn

Do 23.3.2017 bude v Galerii pod Palmovkou ve foyer Divadla pod Palmovkou, Zenklova 34, Praha 8, přístupná v době představení zajímavá výstava obrazů Ivety Bradáčové: Mlýn.

Iveta Bradáčová (*1992) v současné době studuje malbu u doc. MgA. Jiřího Černického na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.

Cyklus maleb vychází z příběhu starého mlýna, který patřil autorčině rodině. Malířka vzpomíná, jak zde žila její babička a prababička. První zmínky o stavbě sahají až do 14. století, přesně do roku 1370. Žilo zde mnoho generací, jaké by to bylo, kdyby jejich duchové ve mlýně zůstali? Inspiraci pro své příběhy čerpala z fotografií bývalých i současných obyvatel mlýna.

Autorka ve svých malbách tak dává příležitost setkáním, která se nemohla nikdy uskutečnit. Silné genius loci připomíná, kolik životů se ve mlýně odehrálo a odehrává. Iveta se rozhodla spojit alespoň zdánlivě cesty bývalých a současných obyvatel starého mlýna.

Kurátorka: Lucie Vojtíšková

Produkce: Anna Šlocarová

Grafická úprava: Martin Ponec

Korektura: Lenka Pilíková

Výstava vznikla za laskavé spolupráce Divadla pod Palmovkou.

Galerie pod Palmovkou děkuje za podporu MČ Praha 8.

Galerie je otevřena v době konání divadelního představení od 18:30 do 21:00.
Vstup volný. (Výstavu lze navštívit i bez lístku na představení.)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Iveta Bradáčová: Mlýn