Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivany Šrámkové, Pavly Soukupové a Kamily Najbrtové: Sochy, obrazy – 10 let galerie S

Do 31.3.2017 bude v Galerii Pavilon ve Vinohradském pavilonu, Vinohradská 50, Praha 2, zdarma přístupná výstava Ivany Šrámkové, Pavly Soukupové a Kamily Najbrtové: Sochy, obrazy – 10 let galerie S.

Ivana Šrámková pozvala na společnou výstavu Kamilu Najbrtovou a Pavlu Soukupovou, společně jsou autorkami galerie S, připomenou 10 let fungování této galerie. Všechny tři představí svou aktuální tvorbu.

Ivana Šrámková je sochařka, věnuje se autorské tvorbě soch ze skla.
Na výstavě představí kolekci ptáčků, malované autorské vázy i větší sochy.
Sklo často kombinuje s nečekanými materiály. Rozsah její tvorby je neuvěřitelný – od komorní plastiky k monumentálním objektům a realizacím v architektuře. Vždy osobité. Autorka je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě.

Kamila Najbrtová skládá průsvitná plátna a vytváří iluzi prostoru, usiluje o vytvoření efektu hologramu.
Využitím klasické malby a principů malby na skle stále posouvá své možnosti. Často se jí podaří rozechvět vzduch nad obrazem.

Pavla Soukupová vytváří obrazy kombinovanou technikou, která vychází z technik používaných od středověku na napodobování zlata a stříbra. Snaží se příběhy všedního dne zakódovat do jednoduchého znaku.

Všechny tři autorky galerie S spojuje originalita, profesionalita, humor, optimismus a láska ke světlu, díky kterému jsou jejich výtvory nekonečně proměnlivé.

Pavla Soukupová 13.1. 2017

www.sgalerie.cz
www.sramkova.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivany Šrámkové, Pavly Soukupové a Kamily Najbrtové: Sochy, obrazy – 10 let galerie S