Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivana Lomová – Čekárna

12. 9.-12. 10. / Galerie Dolmen / Malba

Do 12.10.2018 bude v Galerii Dolmen, Pštrossova 31, Praha 1, přístupná zajímavá a zneklidňující výstava obrazů Ivany Lomové – Čekárna. Otevírací doba Po-Pá, 13-18h.  Všechny ukázky z výstavy: Petr.

Ivana Lomová

NAROZENA:
22. 11. 1959, Praha

STUDIA:
Fakulta architektury ČVUT Praha (1978-83).

Od roku 1984 publikovala kresby v novinách a časopisech, ilustrovala více než 25 knih, zejm. pro děti a mládež, napsala a nakreslila komiksový seriál pro děti, pracovala pro kreslený film.
Volná kreslířská a grafická tvorba, zprvu v duchu tzv. české grotesky, s nadsázkou komentuje společenskou situaci a její vliv na psychiku jedince; postupně se emancipuje od ironie a získává hlubší existenciální vyznění.
Významným tématem je paměť, vzpomínky, společenské a rodinné rituály, vztahy mezi blízkými lidmi, postoje a očekávání vyplývající z genderových rolí. Samota a složitost vztahů mezi mužem a ženou.

http://www.lomova.com/

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivana Lomová – Čekárna