Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivana Frolíková: Ticino – kamenný svět italského Švýcarska

Do 27.8.2020 bude v Prague Gallery „Art of bathrooms“ by Laufen, I. P. Pavlova 5, Praha 2 (vstup z Legerovy), zdarma přístupná velmi zajímavá výstava fotografií Ivany Frolíkové: Ticino – kamenný svět italského Švýcarska. Otevřeno po – pá 9:00 – 17:00.

Autorka Ivana Frolíková studovala geologii, obor petrografie, téměř celý život se ale živila jako technická editorka. Má ráda architekturu, balet, cestování, děti, fotografování, geologii, hory, inspiraci, jaro, klobouky, listopadání, moře, nebe, obrazy, přírodu, rozhledy, smích i sníh a také tajemno. Všechny tyto věci skládá a vkládá do fotografií, které ji provázejí již řadu let.

„Před lety jsem projížděla ze Švýcarska do Itálie a zamilovala se do starých mostů a kamenných domů v oblasti Ticina. Teď, po letech, jsem se tam vrátila, abych mohla navíc obdivovat i stavby Mario Botty. Jsou tvořeny z místního kamene a tak úžasně doplňují krásy švýcarské přírody. Některá místa jsem se pokusila zachytit fotoaparátem, spousta dalších se mi vypálila do paměti. Několik vám nabízím ke sdílení.“

Výstava vznikla ve spolupráci s Obchodní komorou Švýcarska.

Laufen Prague Gallery

Galerie v nevšední čisté oáze značek Jika, Roca a Laufen vystavuje vše ze světa koupelnových řešení. Od praktických kousků po skvosty, které mohou stát ve výstavních síních vedle dalších uměleckých děl.

Pod interiérem showroomu z října 2014 je podepsán český architekt Michal Janků. Ve dvou podlažích o celkové ploše více než 700 m2 má vedle designových sérií značky Laufen své nezastupitelné místo i historicky nejoblíbenější česká koupelnová značka Jika.

Dodatečné fotografie z vernisáže: Laufen gallery (já jsem byl na vernisáži v předstihu)Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivana Frolíková: Ticino – kamenný svět italského Švýcarska