Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivana Dědičíková: Mýma očima

1. 9.-30. 9. / Jindřišská věž / Malba

Do 30. 9. 2021 bude v Galerii Jindřišské věže, Jindřišská ulice, Praha 1, 3.patro, přístupná zajímavá výstava obrazů Ivany Dědičíkové: Mýma očima.

Autorka o sobě píše:

Jmenuji se Ivana Urbánková rod. Dědičíková, narodila jsem se v Roudnici nad Labem v roce 1976.

 Pracuji jako učitelka mateřské školy.

Malovat jsem začala při dálkovém studiu pedagogické školy v roce 2013. K malbě na plátno mne přivedl třídní profesor Moškon.

Osudné mi bylo setkání s muzikantem, který mi hrál na vernisáži. Líbili se mi jeho písně, a tak vznikla spolupráce. Malované písně jsem malovala jeden rok. Tuto tvorbu jsem však musela opustit, bylo to pro mne emočně velmi náročné.

Následovala kolekce andělů a kolekce aktů, odpočinek od emocí.

V roce 2021 jsem se vrátila k emocím, vrátila jsem se sama k sobě a vznikla kolekce tzv. volná tvorba, kde jsem modelem a maluji, co cítím.

Malování je mým velkým koníčkem. Naplňuje mne.

Jsem amatér, absolvovala jsem pouze dva semestry u akademického malíře Ildara Youssoupova, který mne naučil malovat kombinovanou technikou podmalba akrylem a druhá vrstva olejem.

Více zde: https://urbankova-ivana.webnode.cz/o-nas/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivana Dědičíková: Mýma očima