Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivan Ouhel – Ze soukromých sbírek

17. 9.-14. 10. / Galerie Vltavín / Malba

Do 14.10.2019 bude v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Ivan Ouhel – Ze soukromých sbírek.

Ivan Ouhel. * 18. 2. 1945 Ostrava. malíř, grafik, kreslíř, pedagog.

Narodil se v Ostravě, ale od roku 1946 trvale žije v Praze. V roce 1962 se vyučil mechanikem kancelářských strojů a současně začal navštěvovat kurzy výtvarné výchovy v Ústředním domě železničářů v Praze vedené profesorem Čechem. Od roku 1963 začal večerně studovat na Střední odborné škole výtvarné a v letech 1968 až 1974 absolvoval Akademii výtvarných umění v ateliéru Karla Součka. Od roku 1988 je členem volného seskupení 12/15 Pozdě, ale přece a od roku 1992 je členem Umělecké besedy.

Výtvarným založením je bytostný kolorista, zaujatý tématem krajiny. Ztvárňuje ji čistými barvami v autonomní obrazové kompozici. Používá osobité znaky, kterými zachycuje prožitky světa. Vedle krajin se věnoval koncem 70. let i figurálním kompozicím existencionálního typu. Vytváří rovněž částečně pomalované objekty z plexiskla, u nichž se neměnná malba prolíná s proměnným přírodním. Od poloviny 80. let zkoumá spojitost mezi krajinou a tělem a v jeho tvorbě se objevují iracionální prvky.

Díla Ivana Ouhela jsou zastoupena v Národní galerii v Praze, v Moravské galerii v Brně, v Galerii hlavního města Prahy, v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou, v Galerii výtvarného umění v Chebu, v Galerii Benedikta Rejta v Lounech, v Oblastní galerii v Liberci, v Galerii umění v Karlových Varech, v Severočeské galerii výtvarného umění v Litoměřicích, v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě, na Ministerstvu kultury ČR a v řadě dalších veřejných i soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničíFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivan Ouhel – Ze soukromých sbírek