Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivan Minář otec a syn – fotografie a mozaiky

Do 8.6.2020 bude v nonstop výlohové galerii Chodník ve Skleněném paláci, náměstí Svobody 1, Praha 6, instalována zajímavá výstava Ivan Minář otec a syn – fotografie a mozaiky.

Vernisáž výstavy byla spojena se křtem knihy Františka Bauera: Život proti zkáze, torzo pamětí novináře 1925–1945.

Rodina Minářova žije v Dejvicích v Praze 6 již čtvrtou generaci. Ivan Minář starší (*1946) pracoval jako filmový a reklamní fotograf s celoživotním zájmem o historii, což se projevuje i na specificky starobylé estetice jeho fotografií.
Vystavovaná díla představují především aranžovaná zátiší a krajiny.
Ivan Minář mladší (*1977) je historikem umění a výtvarníkem, který se mozaikám věnuje už pětadvacet let. Jeho vášní je recyklace zbytných materiálů, které díky technice mozaiky dostávají zcela nový smysl. Ve Skleňáku se představí s dekorativní a volnou tvorbou a mozaikovými portréty.

František Bauer (1897 – 1967) byl novinářem, spisovatelem, historikem i politikem, který rovněž většinu svého života prožil v Dejvicích; bydlel ve Studentské 9. Díky své spolupráci s prezidentem Benešem, Miladou Horákovou a dalšími se po komunistickém převratu stal režimu nepohodlným a jeho osoba i dílo byly cíleně vymazány z historie.
Publikaci vydal letos Národní archiv.
….
Všechny fotky z výstavy a z vernisáže a křtu: Honza Ch.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivan Minář otec a syn – fotografie a mozaiky