Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivan Král: Z města ven

30. 6.-8. 8. / Chodovská tvrz / Fotografie

Do 8.8.2015 bude ve velké galerii Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 11 (dříve Praha 4), přístupná výstava fotografií Ivana Krále: Z města ven.

Ivan Král se nejvíce zaměřuje na architekturu staré Prahy a českou krajinu. V roce 2000 vydal vlastním nákladem autorskou obrazovou publikaci Naše Praha oceněnou v témže roce Ministerstvem kultury ČR jako kniha roku.

Ivan Král
Narozen 25. června 1955 v Praze
Po absolvování SOU pracoval v několika pražských tiskárnách jako reprodukční fotograf. V roce 1983 byl na základě předložených prací přijat do Fondu výtvarných umělců a od té doby působí jako nezávislý umělecký fotograf.
V roce 1991 založil svoji firmu – Nakladatelství KRÁL, ve které vydává autorské i zakázkové obrazové publikace a nástěnné kalendáře.
Jako fotograf se nejvíce zaměřuje na architekturu staré Prahy a českou krajinu.
V roce 2000 vydal vlastním nákladem autorskou obrazovou publikaci Naše Praha oceněnou v témže roce Ministerstvem kultury ČR jako kniha roku.
Od 5. 6. 2005 je držitelem prestižního certifikátu QEP / Qualified European Photographer, který uděluje Federace evropskách fotografů FEP v Bruselu.
Realizace: Reprezentační nástěnné kalendáře pro IPB, ČNB, ČMSS, Bank Austria Creditanstalt, PRE, ŠkodaExport, Diplomatický servis, Národní knihovnu Praha, Parlament ČR, Poslaneckou sněmovnu. Realizoval řadu samostatných výstav doma i v zahraničí a účastnil se mnoha společných.

http://www.foto-ivan-kral.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivan Král: Z města ven