Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivan Kostolov – MALBA

Do 31.12.2019 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Ivan Kostolov – MALBA.

Bulharský kulturní institut v Praze organizuje první samostatnou výstavu malíře Ivana Kostolova v Praze, jejímž prostřednictvím nahlédne divák do světa surrealistických vizí. V posledních několika letech se práce Ivana Kostolova stala pojmem v současném bulharském umění. Jeho obrazy vynikají originálním jazykem klasické olejomalby, čerpajícím z ducha současnosti a neobvyklým konceptuálně vystavěným způsobem provokují. Jeho plátna obývají postavy a předměty, kterým autor přidává neobvyklý surrealistický naturel. Umělec vyniká svým vlastním stylem. Do svých obrazů promítá své osobní dojmy a divákovi srozumitelně nabízí celosvětová témata a náměty. Jeho včelaři připomínají kosmonauty, zatímco medové plástve se stávají modelem řádu ve světě.

Ivan Kostolov (narozen 1972 v Plovdivu) vystudoval scénografii na Národní akademii výtvarného umění v Sofii. V roce 1997 navázal studiem v Německu na Akademiích umění v Mohuči a Frankfurtu nad Mohanem, kde studoval u Hermanna Nitscheho a Christy Näher. V letech 2012 až 2016 pracoval na svém doktorátu z Dějin výtvarného umění a Výtvarného umění na sofijské akademii. Je členem Svazu bulharských výtvarníků a nositel mnoha různých ocenění. Má za sebou mnoho samostatných i společných výstav v Bulharsku a Německu. Jeho práce jsou majetkem Evropského parlamentu, Sofijské městské galerie i soukromých sběratelů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivan Kostolov – MALBA