Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ivan Korolov: Stories

24. 9.-30. 10. / Analogue / Fotografie

Zhruba do 30.10.2015 bude ve fotografickém obchodě a galerii Analogue, Vlašská 10, Praha 1 – Malá Strana, přístupná zajímavá výstava Ivana Korolova: Stories.

Ivan Korolov je mladý talent. Pochází z Kyjeva, ale momentálně žije v Brně.

Když Korolov před několika lety propadl analogové fotografii, zaměřoval se především na architekturu a přírodu v minimalistickém pojetí. Dnes se této tématice stále věnuje, ale pod vlivem zkušeností a velkých životních změn začal dokumentovat podivné, neobvyklé, nové a krásné – vše, co poutá jeho pozornost.

Autorova tvorba je zajímavá především svými přesahy. Korolov je přesně ten fotograf, který pouze necvaká, ale stisknutí spouště vědomě prožívá. S obrazem pracuje také zpětně. Jeden z jeho nejzajímavějších projektů bylo propojení analogové fotografie a street artu, kdy s dalšími umělci umisťovali v ulicích Kyjeva do veřejného prostoru místo maleb zvětšené analogové fotografie. V Analogue uvede výstavu všedních a nevšedních příběhů. Takových, které nám jsou blízké nebo naopak vzdálené. Právě tato expozice není jen fotografiemi zavěšenými na bílé stěně. Jde o pohled Ivanovým hledáčkem.

Stěžejní myšlenkou cyklu Stories je autorovo přesvědčení, že každá fotografie vypráví příběh. Dokonce ta, která není zrovna povedená. Roli totiž nehraje představa o fotografii před tím, než ji vytvoříme. Důležitý je proces jejího vzniku.

Výstava reflektuje jak snímky vznikly, nikoliv za jakým účelem byly pořízeny. Fotografie vysvětlují, proč zrovna na tomto místě a v tomto čase Korolov stiskl spoušť svého fotoaparátu GA645, proč se rozhodl zachytit další scénu na filmový pásek. Jde spíše o nahlédnutí do jeho pocitů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ivan Korolov: Stories