Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Irena Trefilová – Obrazy

1. 6.-24. 6. / Viniční altán / Malba

Do 24.6.2016 bude ve Viničním altánu Gröbovka, Havlíčkovy sady 1369, Praha 2 – Vinohrady, přístupná výstava obrazů Ireny Trefilové. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Zdeněk.

Irena Trefilová (1967*) se malířství a výtvarnému umění učila u Dany Puchnarové, Karla Těšínského a Ludmily Jiřincové. Její díla jsou projevem bohaté emocionality, barevné harmonie odkazují k hudebnímu cítění. Vystavovala doma i v zahraničních galeriích – má obdivovatele nejen v Evropě, úspěšné výstavy měla také v Káhiře a Casablance. Autorčiny obrazy jsou zastoupeny v mnoha soukromých sbírkách, rozsáhlou kolekci vlastní např. marocký princ. Malby vyzařují živelnou energii, také proto jsou využívány v psychoterapeutických centrech (Praha, Curych). Je rovněž lékařskou ilustrátorkou, její kresby jsou součástí mnoha odborných publikací, které získaly vícekrát Cenu rektora Karlovy university za nejlepší vědeckou publikaci roku.

Ivana Beranová
kurátor
Viniční altánFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Irena Trefilová – Obrazy