Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Irena Křivánková: Aqua bella

Do 30. 10. 2022 bude v Galerii ve vodárenské věži na Letné v Praze 7, Na Výšinách 1000/1, Praha 7 – vstup z ulice Korunovační, v nejvyšším patře přístupná zajímavá a krásná výstava Ireny Křivánkové: Aqua bella.

Otevírací doba: út, čt, so, ne od 14 do 18h, nebo též při jednorázových akcích.

Irena Křivánková

Narodila se v roce 1972 v Brně. Vystudovala brněnskou Fakultu výtvarných umění VUT v ateliéru malby Jiřího Načeradského, kde absolvovala v roce 1999. Pak se přesunula do Prahy, kde dnes tvoří ve svém karlínském studiu. Kromě toho, že je vynikající malířkou a kreslířkou, je také autorkou několika realizací pro divadlo a film (pracovala například na snímcích Poslední sezóna režiséra H. Bočana nebo Bestiáři režisérky I. Pavláskové, naposledy na slavném zahraničním seriálu Borgiové režiséra O. Hirschbiegla aj). Její tvorba se pohybuje na pomezí abstrakce a figurace, přičemž v obou případech užívá Irena přesvědčivého expresivního gesta. Své malby vytváří hlavně intuitivně – za klíčové považuje to, jak dané téma, jeho koloristické nebo kresebné a malířské zpracování, cítí. Irena Křivánková totiž maluje srdcem.

www.krivankova.comFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Irena Křivánková: Aqua bella