Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Irena Křivánková: Album

10. 9.-2. 10. / Galerie Peron / Malba

Do 2.10.2020 bude v Galerii Peron, U Lužického semináře 12, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Ireny Křivánkové: Album.

Irena Křivánková (*1972) vystudovala brněnskou FaVU ateliér figurální monumentální malby u profesora Jiřího Načeradského, který absolvovala v roce 1999. V posledních letech vytvořila výtvarné realizace pro film a divadlo (například na snímcích Poslední sezóna režiséra H. Bočana nebo Bestiář režisérky I. Pavláskové, naposledy se podílela na slavném zahraničním seriálu Borgiové režiséra O. Hirschbiegla. Pro divadla vytvořila scénografii například pro představení Edith Piaf v Paláci Akropolis a obrazy do scény představení Ornitologie pro Divadlo Kašpar v Praze. V roce 2012 vytvořila výtvarnou realizaci interaktivní expozice U6 v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Irena Křivánková má za sebou řadu samostatných i společných výstav, účastnila se několika residenčních pobytů a sympozií u nás i v zahraničí. V roce 1995 obdržela Cenu ateliéru prof. Jiřího Načeradského. Od roku 2014 působí jako odborná asistentka ateliéru Intermédia na 1. soukromé vysoké škole uměleckého zaměření ART-DESIGN INSTITUT v Praze.

www.krivankova.com

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Irena Křivánková: Album