Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Irena Armutidisová: Charaktery

Jen do 21.10.2018 poběží v prostorech uměleckého studia spolku Prám, Čerpadlová 4b, Praha 9 (vlak, tram, bus Nádraží Libeň), velmi zajímavá výstava Ireny Armutidisové: Charaktery. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Irena Armutidisová představuje jednu z prověřených poloh své sochařské tvorby, a to portrétní reliéf. S tímto námětem se pokouší vyrovnat od svých studií v ateliéru figurálního sochařství Akademie výtvarného umění v Praze. Její reliéfní díla navazují na tradiční umělecké prostředky jedné z nejstarších sochařských forem, kterou překračuje nečekanou volbou soudobých materiálů, využitím jeho struktury i nečekané barevnosti. Její individuální portréty nesou příběhy a emoce lidských modelů. Sochařka ani tentokrát neopomněla do výstavy vnést své příznačné paraboly, jejichž aktéry jsou zvířata.

Kurátorem výstavy je Viktor Čech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Irena Armutidisová: Charaktery