Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž interaktivní výstavy Zvuky barev – Sound of colors

Do 30.5.2015 bude v Galerii um,ění pro dětí, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1 (vedle Staroměstského náměstí), navštívit interaktivní výstavu Zvuky barev – Sound of colors.

Zahraniční umělci pod vedením newyorského umělce Shaloma T. Neumana připravili zajímavé interaktivní hudební instalace.

Pokud máte doma staré hračky, ideálně co dělají zvuky, vemte sebou.

Shalom Neuman
představitel FusionArts a multisensorického umění se narodil r. 1947 v Praze v české rodině. Většina jeho příbuzných zahynula v Osvětimi. Části rodiny se podařilo těsně po válce z Prahy uprchnout do Haify v Izraeli, kde Shalom prožil dětství. Ve 12-ti letech emigroval do Pittsburghu v Pensylvánii a od té doby žije ve Spojených státech, dnes v New Yorku. Získal bakalářský (BFA) a magisterský (MFA) titul v oborech malba a sochařství na Carnegie Mellon University. Obdržel Damroschovo stipendium ke studiu na Fontainebleau ve Francii, kde mu byla udělena cenu The Beaux Arts v malbě. Absolvoval postgraduální studium na katedře sochařství na Indiana University. Momentálně má Shalom duální domov i ateliér, ve kterýmch tráví svůj čas a tvoří, jeden v New Yorku a druhý v Praze.

Shalom vyučoval a přednášel na řadě škol a univerzit včetně Parsons The New School for Design, The Cooper Union, School of Visual Arts, Yale University a The Pratt Institute’s Manhattan Campus. Shalom hojně vystavuje v galeriích a muzeích ve Spojených státech, v Evropě, v Asii, v Jižní Americe a v Izraeli – včetně Národní galerie v Praze, The Museum of Modern Art (Carnegie Institute, Pensylvánie, USA), Musée de l’Homme (Paříž), Mishima Eco Museum (Mishima, Japonsko), Zimmerli Museum (New Jersey, USA), The Ukrainian Museum (New York) a Benátského bienále 2009 a 2013. Jeho práce jsou zastoupeny ve sbírkách Národní galerie v Praze, The Ellis Island Museum (New York), Guggenheim Museum Library (New York), Museum of Modern Art (Nice, Francie), Museu Da Imagem E Do Som (Sao Paolo, Brazílie), Museum of Modern Art (Buenos Aires, Argentina) i ve sbírkách soukromých – Elaine de Kooning (East Hampton, New York), Enrico a Roberta Baj (Miláno), Rosa Easman (UBU Gallery, New York), Chemical Bank (New York), Paolo Martini (Řím), Miguel Cardia (Portugalsko), Ann Gibson, (Baltimore, USA), Ivan Karp (OK Harris Gallery, New York) a Madonna.

shalom-art.com

www.galeriegud.czFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž interaktivní výstavy Zvuky barev – Sound of colors