Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž interaktivní výstavy Pro (č) umění?

19. 4.-30. 10. / Atrium na Žižkově / Instalace

Do 30. 10. 2022 bude v Atriu na Žižkově, Čajkovského 12, Praha 3, přístupná zajímavá interaktivní výstava Pro (č) umění?.

Galerie Atrium na Žižkově otevřela nového výstavního průvodce výtvarným uměním Pro (č) umění? Až do 30. října 2022 bude návštěvníky brát do zákulisí umělecké tvorby, odpovídat jim na nejčastější otázky o umění a představovat díla Davida Böhma a Jiřího Franty, Krištofa Kintery, Evy Jiřičky, Kakalíka, Daniely Krajčové, Aleše Nováka, Rafanů a Lucie Scerankové.

Výstava návštěvníkům prostřednictvím 16 panelů navrhne hravou a interaktivní formou odpovědi na 16 otázek o umění. Například na otázku Musím za uměním chodit jen do galerie? odpovídá prostřednictvím poprvé vystaveného modelu města umělecké dvojice Jiří Franta a David Böhm, které ukazuje, jaké může mít podoby umění ve veřejném prostoru.

Odpověď na otázku Proč už sochy nevypadají jako dřív? Zase kurátor Fuczik demonstruje na práci Krištofa Kintery. Ten dlouhodobě pracuje s recyklovanými materiály, dává nový život předmětům, které si málokdo umí představit jako součást uměleckého díla nebo rovnou skončily na smetištích. Mezi dalšími vystavujícími jsou Lucia Sceranková, Daniela Krajčová, Kakalík, Aleš Novák nebo Eva Jiřička.

Výstava je určena návštěvníkům všech věkových kategorií, ale speciálně myslí na děti, pro které je připraven pracovní list k výstavě od vzdělávací platformy Máš umělecké střevo?

Připraveny jsou také edukační programy pro děti, žáky a studenty od školky až k maturitě. K dispozici jsou i překlady textů do angličtiny a ukrajinštiny.

Otevírací doba: st–⁠ne 14:00–⁠19:00

Vstup zdarma

 



Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž interaktivní výstavy Pro (č) umění?