Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž interaktivní výstavy k filmu Malá z rybárny

2. 4.-28. 6. / Malostranská Beseda / Animace

Do 28.6.2015 bude v Galerii Malostranské besedy, Malostranské náměstí 21, Praha 1 (ve 3.patře v podkroví), přístupná zajímavá interaktivní výstava k filmu Malá z rybárny.

Interaktivní výstava byla zahájena v Malostranské besedě v Praze již 2. dubna, právě v den 210. výročí narození slavného dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena, jehož příběh o Malé mořské víle volně inspiroval tvůrce k natočení „Malé z rybárny“.

Výtvarná stránka nového filmu „Malá z rybárny“ je natolik jedinečná a inspirativní, že se producenti rozhodli, podpořeni nebývalou odezvou z četných prezentací na zahraničních a domácích fórech, uspořádat k filmu výstavu. A proto, dříve než se „Malá z rybárny“ představí v kinech, budou mít diváci možnost nahlédnout do zákulisí magického světa animovaného filmu prostřednictvím originální výstavy, která je koncipována pro návštěvníky všech generací s velkým důrazem na rodinu a děti.

Půvab klasických loutek, odkazujících na slavnou éru školy české animace ve spojení s možnostmi současných filmových technologií bude jistě velkým
lákadlem pro malé i velké diváky.

Výstava je instalovaná v historických prostorách galerie Malostranské besedy na ploše větší než 400 m2. Návštěvníci se mohou těšit na 73 loutek a dalších 80 hlaviček loutek v originálním provedení pro film a na dalších 30 replik loutek, na filmové dekorace s interaktivními prvky, na fotografie z přípravy a výroby filmu a na ukázky ze storyboardu K vidění budou ukázky z filmu a zazní i filmová hudba mladého francouzského multiinstrumentalisty Chapeliera Fou a amerického skladatele filmové hudby Vladimira Podgoretskeho. Malé i velké diváky jistě okouzlí živé akvárium, dále videomapping s motivem mořského přístavu přímo pod střechou galerie, a nepochybně je zaujmou i ukázky tisku na 3D tiskárně. Výstava seznámí návštěvníky s konstrukcí klasické loutky i s digitálními efekty, nabídne výtvarné a animační dílny a soutěže určené nejen pro děti (např. vyzkoušení stop-motion animace „natočte si svůj minifilm“), večerníčky České televize, audiopohádky Českého rozhlasu, hudební hru (harfa), a rovněž tak koutek pro dospělé. Speciálním hostem výstavy je polské filmové studio SE-MA-FOR, které pro výstavu poskytlo dekorace a loutky ze seriálu „Králík a přátelé“ (Flapper), a pro filmové labužníky oscarový krátkometrážní snímek „Péťa a vlk“, který se bude v rámci výstavy promítat.

Do Malostranské besedy bude lákat návštěvníky i reklamní živá „stojka“ v podobě velkého válcovitého akvária s rybkami, umístěná venku před budovou.

Nový český celovečerní loutkový film „Malá z rybárny“ je kombinací klasické loutky v duchu slavné české školy animovaného filmu a digitální animace.
Režisérem a výtvarníkem „Malé z rybárny“ je Jan Balej, držitel Českého lva („Jedné noci v jednom městě“), který zfilmoval mimo jiné i jednu z pohádek Werichova Fimfára („Moře, strýčku, proč je slané“) a byl oceněn na řadě festivalů doma i v zahraničí.
Velký filmový projekt společnosti MIRACLE FILM „Malá z rybárny“ vznikal čtyři roky v mezinárodní koprodukci za podpory Státního fondu kinematografie České republiky a dalších fondů včetně prestižního evropského kinematografického fondu Eurimages.

Koproducentem filmu „Malá z rybárny“ je Česká televize, partnery projektu jsou např. Malostranská beseda, Český rozhlas, TV Magazín, Screen Net, Neoluxor,
Media Channel, Muzeum Karla Zemana, Canon, SMS a další.

Výstavu pro vás připravila producentská společnost MIRACLE FILM ve spolupráci s hlavním partnerem výstavy, MALOSTRANSKOU BESEDOU.

Malostranská beseda má za sebou pět let. Prožila pestré období naplněné kulturou a uměním, s řadou významných osobností a se stotisícovou návštěvností. I v dalších letech na diváky čeká bohatý kulturní program. Již 2. dubna se renesanční půdní prostory Galerie Malostranská beseda stanou domovem výstavy k novému českému loutkovému filmu Malá z rybárny režiséra Jana Baleje. Výstavu bude možné navštívit do 28. června 2015.
„Těší nás dosavadní úspěchy, ale jdeme vpřed a symbolicky otevíráme další etapu Malostranské besedy. Chceme navázat na předchozí roky a nadále uvádět kvalitní a umělecky hodnotné projekty. Zajímavou událostí nejen pro děti bude chystaná interaktivní expozici k filmu Malá z rybárny,“ přibližuje nejbližší plány umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

Více informací o filmu Malá z rybárny na http://www.malazrybarnyfilm.cz/

www.facebook.com/malazrybarny
www.facebook.com/littlefromthefishshop

http://www.malostranska-beseda.cz/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž interaktivní výstavy k filmu Malá z rybárny