Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž interaktivní instalace Srdce

Do 30.4.2016 bude ve Fusion Hotelu, Panská 9, Praha 1, přístupná interaktivní instalace Srdce. Objekt můžete zhlédnout denně od 18:00 do 2:00 hodin v 360°Lounge Baru.

Autoři #SRDCE: Gabriela Matušková, Štěpán Kuczman, Štěpán Svoboda

#SRDCE je světelná interaktivní instalace tří studentů oboru multimedia. Je to interaktivní objekt, reagující na podněty lidí v daném prostoru. Pulzování #SRDCE a cév reaguje na kinect, který je naprogramovaný na reakce a chování lidí v okolí a snímá dvě polohy – masu a pohyb lidí v zorném poli senzoru, který určuje výsledný efekt a chován #SRDCE. Dokáže rozpoznat jedince i skupinu a podle toho ovlivňuje svítivost a svůj rytmus. Čím více lidí a vynaloženého pohybu – tím větší energie a rychlejší tepání. Objekt má tvar lidského srdce, které je vytvořeno z trojuhelníků do geometrického útvaru z odlehčené konstrukce – extrudovaného polypropylenu. Má vlastní zdroj LED osvětlení v kombinaci s dalším zdrojem světla a tím jsou elektroluminescenční kabely, které vytvářejí dojem proudících cév.

Studenti ateliéru Multimédií, Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni, ve spolupráci s FAV (ZČU) NTIS „Výzkumný program 1 – Kybernetické systémy“ (Marek Hrúz, Miroslav Flídr, Tomáš Ryba, Miloš Železný).

#fusionhotel
#360loungebar
#srdce
gejb.exposure.co/srdceFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž interaktivní instalace Srdce