Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ingrid Najmanová: Třetí schod

11. 4.-6. 5. / Galerie Art Mozaika / Malba

Do 6. 5. 2022 bude v prostorách výstavní síně na chodbě Galerie Art Mozaika, Politických vězňů 8, Praha 1, přístupná zajímavá prodejní výstava obrazů Ingrid Najmanové: Třetí schod. Vstupné: volné, otevřeno út – pá: 11 – 18 hod.

Ingrid Najmanová je liberecká malířka se slovenskými kořeny. Malování se intenzivně věnuje 10 let. Za tu dobu stihla již několik výstav v Liberci, Hradci Králové, v Turnově, Jičíně, Praze.

Její tvorba je charakteristická především v prolínání přírodních objektů s malbou. Živá příroda je pro autorku největší inspirací, kterou přenáší do pro ni typických plastických výtvarných děl. Jednotlivé obrazy tak doplňuje o dary přírody, jako jsou sušené plody, květy rostlin nebo vylisované listy stromů. Obrazům tak dodává nádech života. Dále se věnuje figurální a portrétní tvorbě. Maluje převážně akrylovými barvami na plátna, využívá staré rámy, které jsou umně součástí celkového uměleckého díla. Živé a přírodní barvy a netradiční pohled na svět okolo nás jsou cítit z každého jejího obrazu.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ingrid Najmanová: Třetí schod