Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ilya Over: Vnitřní oheň

Pouze do 28.3.2016 bude v rámci prvního měsíce projektu Drivethru v Petrohradská kolektiv, Petrohradská 13, Praha 10, přístupná nástěnná malba Ilya Over: Vnitřní oheň.

Nová část galerie je určena venkovní malbě. Pohled na zeď je primárně z interiéru budovy, skrze prostorné okno někdejší vrátnice bývalé továrny. Okno definuje ustálenou pozici diváka vůči dílu ve formě vzdálenosti i úhlu, ale zároveň zanechává prostorové vnímání další vrstvy prázdnoty a rozhledu.

Jako první se nám představí Ilya Over (1994, Čeljabinsk, Rusko), student grafického designu – ateliéru GD2 na UJEPu, který svojí prací reaguje na vztahy mezi lidmi.

– Moje práce, je vytvořena na zdi, ale už předem jsem pracoval s tím, že by mělo dílo být primárně sledované skrze okno, proto jsem se rozhodl figury umístit centrálně. Jsou to dvě bytosti, které sousdílí prvotní život, taková ta láska, která tu byla vždy. Nachází se v jeskyni, která vyjadřuje jejich prvotní dům – pocit domova, který se stal základem nás všech. Tento okamžik je podpořen právě průhledem skrze okno, kdy divák se dostává do pozice pozorovatele lidí v jeskyni, kde vše vzniklo…

http://staticolors.com/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ilya Over: Vnitřní oheň