Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž III. ročník ART PRIZE CBM – výstava vítězů a finalistů mezinárodní soutěže – 2.část

15. 1.-14. 2. / NoD Roxy / Fotografie

Do 14.2.2016 bude v galerii NoD, Dlouhá 33, Praha 1 (první patro za kavárnou), přístupná zajímavá skupinová výstava III. ročníku ART PRIZE CBM –  vítězů a finalistů mezinárodní soutěže.

Vystavující umělci // Exhibiting artists:
Stefanie Sixt, Giampaolo Penco, Antonio Romano, Sofia Braga, Basir Mahmood, Mitra Saboury, Maddalena Alvi, Benedetta Ristori, Francesco Pergolesi, Matteo Suffritti, Taja Spasskova, Gevis Lekiqi, Hendrik Braet, Zuzana Pernicová

Výstava ART PRIZE CBM – Cena bienále “Carlo Bonatto Minella” v galerii NoD představuje kurátorský výběr vítězných děl mezinárodní soutěže, která si s každým dalším ročníkem získává větší pozornost široké i odborné veřejnosti a mezinárodní renomé.

Prezentace finalistů a vítězů v Galerii NoD představuje mezinárodní výběr videoartových, audiovizuálních děl, maleb a fotografií.

Jedním z cílů Kulturní asociace AREACREATIVA42, která tuto soutěž již od roku 2010 každé dva roky vyhlašuje, je valorizace umění nedávné historie a podpora současného umění, se zvláštním přihlédnutím na mladou generaci.

Bienále je pojmenované po piemontském umělci a talentovaném absolventovi turínské Accademia Albertina Carlu Bonatto Minellovi (1855-1878), kterému brzká smrt zabránila pokračovat ve slibném uměleckém vývoji. Přáním organizátorů soutěže je, aby každý její ročník byl věnován tématu vycházejícímu z některého z Minellyho děl. Za tímto účelem bylo uměleckým ředitelem soutěže Antoniem D’Amico vybráno pro tento ročník téma „Prostory. Uvnitř a vně limitů“, inspirováno Minellyho obrazem Víra v zesnulé.

Souběžná část výstavy probíhá v galerii Art Salon S (16. 1. – 14. 2. 2016):

http://martinfryc.eu/vystavy/vernisaz-iii-rocnik-art-prize-cbm-vystava-vitezu-a-finalistu-mezinarodni-souteze-1-cast/Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž III. ročník ART PRIZE CBM – výstava vítězů a finalistů mezinárodní soutěže – 2.část