Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Igor Kitzberger – „V pohybu“

2. 5.-31. 5. / Knupp Gallery / Socha

Do 31.5.2019 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Igora Kitzbergera – „V pohybu“.

Vynález kola zásadně změnil průběh celosvětových dějin a nepřestává je ovlivňovat i nadále. Jak i autor Igor Kitzberger s nadsázkou zmiňuje: „Kolo bylo námi vynalezeno, aby nás semlelo”. Právě na tomto principu Kitzberger zpracovává své bronzové skulptury na téma kola, kol a soukolí. Stejně jako se kolo technologicky vyvíjelo, zdokonalovalo a stávalo se čím dál častější součástí našeho života, začal se měnit i náš vztah k němu. Převratný vynález, který nám měl původně zlehčit bytí, ho v současné době častokrát spíše ničí. Přesto si život bez jeho existence již nedokážeme představit. Kitzberger ve svých expresivních pracech představuje kolo v různých aspektech, pozitivních i negativních a upozorňuje tak na skryté nebezpečí, které s sebou zkvalitňování tohoto zařízení přináší.

Všechny ukázky z výstavy a fotky z vernisáže: Petr.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Igor Kitzberger – „V pohybu“