Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Igor Hlavinka: S fantomy na Olšanech

30. 3.-2. 5. / Kavárna Velryba / Fotografie

Do 2. 5. 2015 bude v galerii kavárny Velryba, Opatovická 24, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Igor Hlavinka: S fantomy na Olšanech.

Fotografie fantomových bytostí, které Igor Hlavinka potkal na svých olšanských procházkách…

Igor Hlavinka (1959) vystudoval Divadelní akademii múzických umění v Praze (scénografie, prof. Albert Pražák) a Akademii výtvarných umění v Praze (malba, prof. František Jiroudek).
Ve své tvorbě se postupně zabýval krajinomalbou, kresbami a figurální malbou na téma holokaustu, nefigurálni malbou (cykly Znaky, Chaos a řád, Strašná souměrnost,
Okolo středu). V 90. letech byl účastníkem symposií nadace Hermit v klášteře Plasy, kde vytvářel hliněné modely fantaskních biomorfních staveb. V roce 1997 tam též inicioval a spoluorganizoval mezinárodní umělecké symposium „O Počátku“.
Několik let se zabýval restaurovaním nástěnných maleb, navrhováním i realizací zahrad. Od 2003 modeloval z keramické hlíny imaginární hlavy.
Od roku 2007 se věnuje kresbě a malbě horské krajiny v cyklu Ostrovy v oblacích. Zučastnil se mnoha společných i samostatných výstav.
Žije v Praze.

http://igor.czechian.net/index2.html

www.facebook.com/pages/Kavárna-Velryba/434696793282574Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Igor Hlavinka: S fantomy na Olšanech