Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Igor Grimmich: Obleva

končí 29. února / Galerie Vltavín / Malba

Do 29. 2. 2024 je v Galerii Vltavín, Masarykovo nábřeží 36, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hodně znepokojivá výstava obrazů známého malíře Igora Grimmicha.

Úvodní text kurátora Jana Čejky:

Na nedávno objevené exoplanetě nastává jaro a na povrch se derou procesy, pro které vědci vesmírné agentury nemají logické vysvětlení. Planeta jakoby připomínala Zemi, ale bez pravidel. Gravitace na ní ne všude platí, hmota se chová všelijak a když vědcům přijdou na pomoc jejich kolegové ze sociálních a humanitních oborů, vše vypadá ještě mnohem komplikovaněji. Výsledné úvahy vedou k názoru, že ona planeta je jen jakýmsi odrazem, metaforou Země. Avšak zůstává tu otázka, na kterou se všichni bojí odpovědět. Skutečně je v takových podmínkách možný lidský život?

……

Igor Grimmich (*1979) figuruje řadu let s jistotou na současné umělecké scéně. Vystudoval AVU pod vedením prof. Michaela Rittsteina a patří mezi přední umělce, kteří volně navazují na jeho dílo. Grimmich od začátku rozvíjí nezaměnitelný fikční svět, který pramení zejména z jeho zážitků a městské krajiny. Do světa se ale promítá i autorova flegmatická povaha, zděděný smysl pro architekturu a truhlářská zkušenost.

Jan Čejka, kurátor výstavyFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Igor Grimmich: Obleva