Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: iamRushdog / Inner Dialogues

Do 25. 11. 2021 bude ve Vnitroblocku, Tusarova 31, Praha 7, přístupná velmi zajímavá a parádní výstava iamRushdog / Inner Dialogues.

𝖎𝖆𝖒𝕽𝖚𝖘𝖍𝖉𝖔𝖌 / 𝕴𝖓𝖓𝖊𝖗 𝕯𝖎𝖆𝖑𝖔𝖌𝖚𝖊𝖘
 
Vnitroblock má tu čest na svých zdech vůbec poprvé představit na sólo výstavě tvorbu progresivního umělce Adama Zimmermanna alias 𝗶𝗮𝗺𝗥𝘂𝘀𝗵𝗱𝗼𝗴, který si získává uznání ve světě svou unikátní kombinací tradiční a moderní kaligrafie.
 
Inspirován pouliční kulturou mexických čtvrtí v Los Angeles, kde z části vyrůstal, si vytvořil vztah k umění spjatému s latinskou kulturou. Ta ho později nasměrovala k jeho vlastní interpretaci calligraffiti zvané Smokeletters, které kombinuje tradiční Old English styl písma (blackletter) z 12. století a Cholo letters ze Západního pobřeží v Los Angeles.
 
Na svých obrazech mimo jiné používá mnohdy gestuální a dynamické tahy štětcem, ze kterých vzniká symbióza a balanc mezi pozitivním a negativním místem, které je mnohdy barevně a povrchově kontrastní. Při pohledu z dálky kompozice vytvářejí jednotný celek. Častokrát jsou jeho obrazy zároveň nositeli silných osobních sdělení. Nejinak tomu bude i na výstavě s názvem 𝗜𝗻𝗻𝗲𝗿 𝗗𝗶𝗮𝗹𝗼𝗴𝘂𝗲𝘀.
 
„Často sami se sebou vedeme vnitřní dialog, který je střetem názorů a hodnot. V tu chvíli je pro mě obraz jakousi mantrou a artefaktem, který nám připomíná ty „správné hodnoty“, jako je např. pokora nebo empatie. Chci je zaznamenávat a nacházet tak ve svých obrazech sílu.“


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: iamRushdog / Inner Dialogues