Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Hrdinky mezi hrdiny – osudy maďarských žen za 1. světové války

Do 31.7.2017 bude ve Sklepní galerii Maďarského Institutu, Rytířská 27, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Nők is hősök / Hrdinky mezi hrdiny – osudy maďarských žen za 1. světové války.

První světová válka byla první moderní válkou v dějinách. A to i ve smyslu, že proti sobě bojovala nejen vojska, ale že se válčící strany snažily v zájmu vítězství zmobilizovat také celou společnost. Tato válka tedy neprobíhala ani pro Uhry jen za účasti mužů, na které se vztahovala povinná vojenská služba, nýbrž se jí zúčastnilo také téměř 11 milionů žen, žijících na daném území. Cílem naší výstavy je představit prostřednictvím několika charakteristických témat právě jejich statečné úsilí.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Hrdinky mezi hrdiny – osudy maďarských žen za 1. světové války