Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Honza Sakař (Fotograf na plech): Tiché portréty

1. 12.-2. 2. / Leica Gallery / Fotografie

Do 2.2.2016 bude v kavárně Leica gallery, Školská 28, Praha 1, přístupná výstava Honzy Sakaře (Fotografa na plech): Tiché portréty.

Představovaný soubor je průřezem specifické části portrétní tvorby z období posledních dvou let. Tváře portrétovaných zachycené v tichém bezčasí, estetika nedokonalosti podmíněná historickou snímací technikou v kontrastu s detailní kresbou velkoformátové kamery a čistotou následných digitálních zvětšenin. Kolodium jako prostředek i předmět fotografické interpretace.

Honza Sakař
Narozen v roce 1979 Karlových Varech, studoval pedagogickou fakultu JČU v Českých Budějovicích. Žije v Praze, v současnosti je studentem třetího ročníku oboru Tvůrčí fotografie na ITF v Opavě. Fotografuje především portrét, dokument a na cestách také krajinu. Pracuje většinou černobíle, klasicky i digitálně, s oblibou používá velkoformátovou kameru a intenzivně se věnuje historickým fotografickým procesům. Souběh uvedených zálib vyústil letos na jaře v otevření portrétního kolodiového studia pod značkou Fotograf na plech.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Honza Sakař (Fotograf na plech): Tiché portréty