Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž: HomoGen (Oleg Homola st., Oleg Homola, Honza Homola Art332)

Do 31. 12. 2021 najdete v Bella Vida café, Malostranské nábřeží 3, Praha 1 , zajímavou výstavu HomoGen (Oleg Homola st., Oleg Homola, Honza Homola Art332)

Honza Homola je známý zpěvák a kytarista rockové kapely Wohnout a dnes také – díky projektu Art332 (který tvoří se svou kurátorkou Reny Mužíkovou) úspěšný malíř. Výtvarné geny rodu Homolů sahají ale hlouběji do historie.

Otec Oleg Homola je velký pojem a fenomén české reportážní fotografie. Málo se však ví, že i on kdysi maloval. Obrazů ovšem vzniklo jen několik, protože Oleg se sám přiznal, že neměl nikoho, kdo by ho k malířské cestě více směroval a v duši nejvíce celý život toužil po muzice.
Kde se ale vzal ten výtvarný talent? Musíme ještě dál do homolovské minulosti.

Dědeček Oleg Homola. Ročník 1921. Multitalent s nadáním od Boha. Výtvarně tvořil od dětství, nedržel se jednoho uměleckého směru, díla byla rozmanitá, pestrá. Zkoušel různé styly i techniky.

Je zajímavé, že když se vedle sebe potkají obrazy dědečka, otce a syna, jistou podobnost v některých drobnostech, nápadech, detailech nebo rukopisu lze nalézt.

To je HomoGen.

Je velice zajímavé vidět je takhle pospolu. Proto kurátorku Ren Mužíkovou napadlo propojit umělecky a výtvarně všechny tři generace Homolů. Teď budeme cestovat časem. Tohle je výstava tvorby výrazného rodu velice nadaných výtvarníků.
Honza, Oleg a Oleg.
HomoGen.

Kurátorka výstavy: Renáta MužíkováFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž: HomoGen (Oleg Homola st., Oleg Homola, Honza Homola Art332)