Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Hiep Duong Chi: Voda hučí, bory šumí

Už jen dnes, v pátek 9. 6. 2023, můžete v Pánské pasáži, Na Příkopě 23, Praha 1, navštěvovat v nově otevřené galerii Teleport zajímavou výstavu Hiep Duong Chi: Voda hučí, bory šumí

Nově otevřená galerie Teleport. Duo Štěpánka Stein a Tomáš Jiráček, kteří za projektem stojí, chtějí vytvořit místo, kde se může potkávat současná česká fotografie, ale i další formy umění.

Program galerie odstartovala výstava Voda hučí, bory šumí fotografa Hiepa Duong Chi.

Galerie Teleport se nachází Pánské pasáži mezi Ovocným trhem a ulicí Na Příkopě. „Prostor galerie Teleport je zajímavý svou lokací ve středu města stejně tak jako určitým newyorským stylem, který je typický pro začínající alternarnativní galerie vznikající v prostředí bývalých luxusních obchodů. Chceme být noví myšlením i formou. Stanley Kubrick by na nás byl pyšný!“ přibližuje galerii fotografka, kurátorka a vysokoškolská pedagožka Štěpánka Stein.

„Výstavní prostor Teleport je novou platformou pro současnou generaci fotografů a designérů. Uplatní se v ní prvky aktuálních trendů ale i mezioborové spolupráce. Vítáme fotografii uměleckou i uměleckoprůmyslovou, důležité je pro nás sdělení ale i nová vizualita,“ dodává k samotnému konceptu Teleportu.

I proto výstavní program galerie odstartuje jedna z nejvýraznějších osobností současné české fotografie Hiep Duon Chi, pro jehož tvorbu je typický proces hledání identity. „Stále se nacházím na důležitém rozcestí, musím si vybrat, kudy se vydat a kam patřím,” říká.

Ve svém výstavním projektu Voda hučí, bory šumí hledá Hiep, který vyrůstal v české kotlině, aspekty svých vietnamských kořenů. S nadhledem komentuje každodennost a zároveň kulturní odlišnost, dotýká se témat jako je identita mladých vietnamců, s lehkostí jemu vlastní zesměšnuje každodenní xenofobii v české společnosti a pohrává si s tématem české národní hrdosti. Ve stejné chvíli vytváří napětí mezi vietnamskými zvyky a zavedenými klišé.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Hiep Duong Chi: Voda hučí, bory šumí