Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Henry Bond: London Eye

Do 23.2.2018 bude v malé výstavní síni Mánesa (provozuje Adolf Loos Apartment and Gallery), Masarykovo nábřeží 250, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Henry Bond: London Eye.  Otevřeno: Po – Pá 10:00 – 18:00.

Henry Bond je jedním ze skupiny umělců známých jako Young British Artists (Mladí britští umělci). Jedná se o skupinu vizuálních umělců, kteří poprvé začali vystavovat společně v Londýně v roce 1988. Mezi členy této skupiny patří Tracey Emin, Damien Hirst, Fionna Banner, Christine Borland, Marcus Harvey a další. V roce 1998 vydal fotografickou knihu o londýnské pouliční módě The Cult of the Street. V díle Point and Shoot zkoumal fotožurnalistické žánry sledování, voyeurismus a paparazzismus.
Výstava s názvem LONDON EYE se zaměřuje na jeho konceptuální fotografii. Myšlenkou výstavy je poukázat na vliv sledovacích zařízení (kamer) v postmoderním světě a zdůraznit fakt, že nás tyto zařízení nepřímo ovlivňují. Jak říká sám umělec: „Lidé nechtějí na ulici dělat něco divného, neobvyklého, bezohledného nebo dokonce podezřelého. Důsledkem toho je každodenní život na ulici bezpečnější, ale také se stává obecnějším a ve skutečnosti podivně umělým.“

Další informaceFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Henry Bond: London Eye