Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Henrik Spohler – In Between

7. 8.-13. 9. / Fotografic / Fotografie

Do 13.9.2020 bude v Galerii Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Henrika Spohlera – In Between. Otevřeno od úterý do neděle v čase 13 – 18h.

Tričko z Tchaj-wanu, plstěné pantofle z Tyrolska, víno z Austrálie – dnes objednáte, zítra dodáme. Až ke dveřím. Nikdy předtím nebyly komodity přesouvány tak rychle a tak daleko po celém světě, jako je tomu dnes. Jak je to vůbec možné? A jakou infrastrukturu to vyžaduje? Projekt Henrika Spohlera „In Between“ zkoumá místa tranzitu a rozhraní globální logistiky, která jsou pro celosvětový tok zboží nezbytná, ale spotřebitelé je téměř nikdy nevidí: nákladní letiště, překladiště kontejnerů námořních přístavů, labyrint železničních tratí či sklady mezinárodních autodopravců.
Tyto těžko přístupné oblasti, fotografované v šesti různých zemích, jsou uzpůsobeny pouze ekonomickým potřebám a jsou tak oproštěny od jakéhokoliv projevu individuality bez možnosti určení v jaké zemi či na jakém kontinentu se nacházejí. Tyto vizuálně zaměnitelné zóny vyvíjejí vlastní estetiku, která osciluje mezi chladnou strukturou a téměř meditativní monotónností a vytvářejí bezejmennou říši čisté funkčnosti. Výsledné snímky pak nabízejí podmanivé minimalistické pohledy i podstatná sdělení zároveň.
Henrik Spohler (* 1965) studoval na Folkwang School / University v Essenu. Nyní je profesorem fotografie na Hochschule fur Technik und Wirtschaft v Berlíně. Vystavoval po celém Německu, ale i v Austrálii, Číně, Jižní Korei či New Yorku. Žije a pracuje v Hamburku.
www.henrikspohler.de

Tato výstava se koná za spolupráce s německým magazínem PHOTONEWS a je speciálně podpořena Česko-německým fondem budoucnosti. Náš výstavní program 2020 je podporován granty Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury, MHMP A MČP1. Tato výstava je speciálně podpořena Česko-německým fondem budoucnosti.

www.fotografic.cz

Všechny ukázky z výstavy: Honza HorákFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Henrik Spohler – In Between