Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Hany Sommerové a Karolíny Šulcové: Ostrost smyslů

Do 25. 2. 2022 bude v Galerii „Toyen“ v podzemí Informačního centra MČ Praha 3, Milešovská 1, Praha 3 (přímo na Náměstí Jiřího z Poděbrad), přístupná zajímavá výstava obrazů Hany Sommerové a Karolíny Šulcové: Ostrost smyslů. Otevřeno Po – Pá 8:00 – 18:00, So 8:00 – 14:00.

Výstavní projekt “Ostrost smyslů” přináší dialog o vnímání krajiny mezi dvěma malířkami, Hanou Sommerovou a Karolínou Šulcovou.
Setkajíce se v Ateliéru malby I. na pražské AVU, Hana i Karolína pracují s podobnými přístupy v malbě, každá však s jinými cíli. Pojítkem je téma krajiny, ke kterému se každá z autorek v rozličných časových intervalech vrací. Obrazy Hany Sommerové filtrují krajinu do základních barevných ploch. Vznikají polo – abstraktní plátna, ze kterých září průhledy světla. Malba Karolíny Šulcové se též snaží svět malířsky redukovat. Jde ji ale zejména o emoční rovinu, o vymezení se vůči celkovému přehlcení současného světa. Ve společném výstavním projektu chtějí autorky vystavět prostor pro vzájemné porozumění i jasné vymezení vlastních oblastí zájmu.
Výstavu uvedla vizuální umělkyně Lenka Štěpánková, která v rámci série PODOBIZNA natočila videa o tvorbě autorek:


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Hany Sommerové a Karolíny Šulcové: Ostrost smyslů