Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Handa Gote research & development 2005–2020

7. 6.-11. 7. / Galerie NTK / Divadlo

Do 11. 7. 2021 bude v Galerii NTK, Technická 6, Praha 6, zdarma přístupná velmi zajímavá výstava Handa Gote research & development 2005–2020.

Po měsících nucené přestávky se Galerie NTK vrací k výstavnímu programu retrospektivou umělecké a divadelní skupiny Handa Gote research & development. Sonda do patnáctileté historie kolektivu představuje výsledky experimentálního výzkumu z oblasti archeologie médií a kreativní recyklace. Expozice vychází z estetiky kabinetů kuriozit či etnologických muzeí a zahrnuje soubor artefaktů, jejichž společným jmenovatelem je kutilská hravost, jemný humor a specifická nostalgie. Některé z vystavených objektů reprezentují relikty divadelních performancí a happeningů skupiny, řada z nich ale také funguje jako autonomní umělecká díla. Nalezneme zde rozsáhlou kolekci masek, bizarní kostýmy, archetypální nářadí, kargokultické zbraně, technologické fosilie, hudební nástroje vytvořené z těch nejméně očekávaných věcí. Přírodní materiály se zcela organicky mísí s artificiálními, staré prostupuje s novým, romantická inspirace vědou a technikou je konfrontována s patafyzickou iracionalitou. Poetický svět Handa Gote je zaplněn podivnými předměty a obskurnostmi, současně je fascinován banalitou každodennosti s nezměrným potenciálem nalézání magického. Výsledkem veškeré této obsesivní činnosti je zhmotnělá zpráva o stavu naší civilizace obsahující prvek naděje i dystopický otazník.
Členové skupiny Handa Gote:
Veronika Švábová, Tomáš Procházka, Jakub Hybler, Jan Dőrner, Jonáš Svatoš a Robert Smolík (do roku 2018)
Výstava vznikla ve spolupráci Jedefrau.org a Galerie NTK.
Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury a hlavního města Prahy.
Kurátor Galerie NTK: Milan Mikuláštík
 
Otevírací doba: ÚT–NE 10–18 h
….
Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Honza Ch.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Handa Gote research & development 2005–2020