Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Hana Sommerová: Každý den, dobrý den

Do 24. 6. 2022 bude v knihkupectví a antikvariátu Trigon, Bubenská 3, Praha 7 (metro Vltavská), přístupná velmi zajímavá výstava akvarelů Hany Sommerové: Každý den, dobrý den.

Soubor vystavených obrazů vznikl na základě zdánlivě jednoduchého konceptu: autorka si předsevzala namalovat každý den alespoň jeden obraz zachycující její bezprostřední okolí. Na místech, kde nejvíce pobývá, si zvolila několik pohledů a k nim se denně vracela po dobu dvou měsíců. Jednobarevné provedení maleb a koncentrace na detail dodávají obrazům zvláštní naléhavost.
 
Hana Sommerová (*1996) studuje v Ateliéru malby I. u Roberta Šalandy na Akademii výtvarných umění v Praze. Ve své tvorbě se soustředí na zachycení světelné atmosféry míst a chvil. Nejčastěji pracuje v technice akvarelu, využívá i linorytu a vizuálních instalací.


Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Hana Sommerová: Každý den, dobrý den