Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Hana Jakrlová: Kuba – Velikonoce s Padre José Conrado Rodríguez

15. 3.-15. 4. / Kavárna Mlýnská / Fotografie

Cca do 15.4.2016 bude v Mlýnské Kavárně, Všehrdova 449/14, Praha 1 (vstup z Kampy), přístupná zajímavá výstava Hany Jakrlové: Kuba – Velikonoce s Padre José Conrado Rodríguez.

„V období loňských Velikonoc jsem navštívila město Trinidad na jihu Kuby. Spolu s katolickým knězem Padre Conrado jsem cestovala po jeho diecezi v okolí Trinidadu, kde sloužil Velikonoční mše ve vesnicích vzdálených od civilizace, kde lidé často žijí v neuvěřitelné chudobě.

Padre Jose Conrado, kubánský odpůrce režimu, je bojovníkem za lidská práva a autorem otevřeného dopisu Raulu Castrov, v němž mimo jiné říká: “The cause of peace, internally and externally, and the very prosperity of the nation, are rooted in unconditional respect for human rights…”
Padre Conrado pomáhá lidem ve své diecézi nejen slovem, ale i skutky.
Fotografie z Velikonočních svátků na Kubě na cestách s ním připomínají myšlenku vzkříšení, která symbolizuje naději Kubánců na skutečnou změnu.

Hana Jakrlová, česká fotografka. Absolvovala fakultu architektury. Aktivně se svými fotografiemi zapojila do akce Evropská města kultury roku 2000. Vytvořila sérii fotografií v Praze a osmi dalších evropských městech, zapojených do této akce. Postupně pobývala v Avignonu, Bergenu, Bologni, Bruselu, Helsinkách, Krakově, Reykjavíku a Santiagu de Compostella, kde vždy během deseti dnů fotografovala.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Hana Jakrlová: Kuba – Velikonoce s Padre José Conrado Rodríguez