Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Guto Ajayu: The watermark of oblivion

1. 6.-1. 7. / Knupp Gallery / Malba

Do 1. 7. 2023 je v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Guto Ajayu: The watermark of oblivion.

Guto Ajayu se narodil r. 1990 v La Paz v Bolívii. Od r. 2017 sídlí v Madridu.

​Práce Guta Ajayu se točí kolem zkoumání jeho identity jako jednotlivce i jako součásti společnosti. Fráze „Vodoznak zapomnění“ odkazuje na zkoumání obrazů ze vzdálené minulosti, jako zapomenutých částí naší paměti a DNA.

Současný svět zapomněl, že jsme dědictvím, energií a identitou našich předků. Vodoznak, který nosíme na kůži a naší krvi, je nesmazatelný a nevyhnutelný.

Kolem tohoto konceptu Ajayu vytváří sbírku zaplavenou symboly typickými pro jeho kulturu, navrhuje a vytváří omluvy za minulost, která zřejmě již neexistuje, ale neúnavně nás pronásleduje.

Postavy, které dominují Ajayuově tvorbě na této výstavě, jsou zoomorfní reprezentace a starověcí bohové ve vyzývavém a dynamickém postoji, doprovázeni frázemi a pohyby barvy typické pro nepředvídatelný vír a intuici jeho štětce.

Při formulaci skladby je společným vláknem epos minulosti a našich počátků, abychom vyzývali k zamyšlení a nezapomínali na naše lidské kořeny.

Georgina Santos da SilvaFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Guto Ajayu: The watermark of oblivion