Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Grzegorz Demczuk: Slapstick

Do 16. 1. 2022 bude přístupná v Karlin studios, Prvního pluku 2, Praha 8 (kousek od Florence v objektu bývalých kasáren za Negrelliho viaduktem), zajímavá výstava Grzegorze Demczuka: Slapstick.

Zdá se, že Demczuk zpracovává a měří okolní svět optikou gestické komedie. V Karlin Studios představuje formát, co kromě nových děl funguje jako miniretrospektiva, která dosáhla bodu existence po vyvrcholení příběhu. Jeho objekty se zde mísí s video performancemi a vytvářejí pointu za pointou – jeho žvýkačkový obraz opravdu voní jako stará žvýkačka, výstava má černou skřínku, co měří naši akumulovanou pozornost (v sekundách) a malý muž na podstavci je zamrzlý přesně v momentu, kdy uklouzne po banánu.

Kurátor: Lukas Hofmann

Video operators: Bartosz Zalewski, Wojciech Bibel, Nadia MarkiewiczFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Grzegorz Demczuk: Slapstick