Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Grafika bez hranic: Území a svoboda (mexická angažovaná grafika)

21. 8.-4. 9. / Prostor 39 / Grafický design

Do 4.9.2019 bude v galerii a kavárně alternativního Prostoru 39, Řehořova 33/39, Praha 3 (bus U Památníku), zdarma přístupná velmi zajímavá výstava Grafika bez hranic: Území a svoboda.

ČERNÁ RUKA – grafika a knihtisk a prostor39 uvádí výstavu grafických tisků kolektivu justseeds & Escuela de Cultura Popular Martires del 68 a dalších autorů ovlivněných mexickým angažovaným uměním.

Území není pouze fyzickým prostorem samo o sobě, ale je výsledkem společenských vztahů: historických, kulturních, politických a ekonomických. Ty dávají místům smysl a význam a kontext v němž žijí lidé.
Území jsou převážně místem moci a proto také předmětem materiálních a symbolických sporů mezi rozdílnými lidmi, kteří žijí a vnímají území různými způsoby.

Obecně řečeno je svoboda chápana jako opak otroctví. Je to stav, kdy často formován strukturami moci jako jsou stát a média, člověk myslí, mluví a rozhoduje se na základě své vůle. Svoboda zahrnuje autonomii, která je založena na uznání, že existují jiné pohledy na svět, jiné kultury, jiné způsoby starání se o území v opozici k vládám fungujícím na kapitalistickém pohledu na svět a korporátní kontrole.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Grafika bez hranic: Území a svoboda (mexická angažovaná grafika)