Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Glastonbury: Země a legenda

Do 28.6.2015 bude v Galerii Jaroslava Fragnera, Betlémské náměstí 5a, Praha 1, přístupná zajímavá výstava – instalace Glastonbury: Země a legenda.

Změna otevírací doby galerie po dobu této výstavy: každý den 10 – 19 h.

„Dokud nepostavíme Jeruzalém v zelené a vlídné zemi anglické.“
– William Blake, kolem roku 1808

Victoria and Albert Museum s radostí uvádí vůbec první imerzivní videoinstalaci o festivalu Glastonbury. Instalace představující dosud nepromítaný záznam natočený v Glastonbury v roce 2014 zkoumá étos největšího uměleckého festivalu na světě odehrávajícího se v zelených polích. Festival spjatý s idylickým somersetským venkovem je utvářen jeho nezaměnitelnou topografií prostoupenou staletími mýtů a legend a sám se podílí na jeho dalším utváření. Glastonbury má kořeny v hippies kultuře 70. let 20. století, ale stále zůstává platformou pro mnoho lidí, kteří často z velké dálky přijíždějí na somersetský venkov, aby poznávali alternativní společenské příběhy a kmeny, propagovali zelenou politiku a užívali si pěti dní zábavy a hudby, bláta a šílenství. Festival se od doby svých skromných začátků v 70. letech výrazně rozrostl a v roce 2014 přilákal až 175 tisíc návštěvníků. Velikost tohoto setkání je velkou inspirací i výzvou zároveň. Festival přináší obrovské možnosti a vytváří ohromnou infrastrukturu. Instalace si klade za cíl zachytit tuto komplexitu prostřednictvím pohledu na ideály a scénografii sdíleného prostoru.

Rozkryjte síť Festivalu Glastonbury spletenou ze všech tří tematických živlů PQ 2015: Hudby Počasí a Politiky.

Výstava je součástí doprovodného programu Pražského Quadriennale – PQ (18. – 28.6.2015).

Realizační tým výstavy:
Kate Bailey, kutárorka a producentka
Emily Harris, režisérka záznamu a producentka
Helen Gush, koordinátorka projektu
Luke Halls, architekt a designér
Gareth Fry, zvuk
Tým filmového štábu na festivalu Glastonbury 2014: Candida Richardson, Nick Gordon Smith, Gabrielle Levine, Jonathan Bentovim, Leanne Dimant, Gareth Fry, Rod Anderson, Sara Hill
Barbora Adolfová, produkceFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Glastonbury: Země a legenda